Nákupní košík Položek: 0

O nás

O společnosti

Z - TRADE s. r. o. je česká společnost působící na trhu od roku 1992. Obchodní aktivity zahrnují distribuci svíček renomovaných světových výrobců a distribuci lepidel předních světových značek. Díky síti obchodních zástupců je společnost schopna rychle a flexibilně zásobovat více než 5000 partnerů na celém území ČR a v SR.

Posláním firmy  je distribuce a obchod se spotřebním zbožím ve vynikající kvalitě, za odpovídající cenu a s dokonalým servisem pro zákazníky.

Nabízený sortiment

Firma Z - TRADE se soustředí především na oblast svíček, lepidel a tmelů a sezónního dárkového zboží.

Svíčky - Jsme největším prodejcem svíček v Česku i na Slovensku

Naším stěžejním prodejním artiklem jsou parafínové a ostatní svíčky – s nabídkou produktů od předních evropských výrobců – především holandské firmy Bolsius®, německé firmy K.C.B Interlight® a belgické společnosti Spaas®. Spolupracujeme i s dalšími producenty z Velké Británie, Polska, Číny a České republiky. Od roku 2001 jsme výhradními zástupci americké firmy YANKEE CANDLE® pro ČR, která je nejproslulejším výrobcem aroma svíček
a vůní do interiérů ve světě.

Lepidla a tmely

V oblasti lepidel a tmelů působíme jako oficiální zástupci několika významných zahraničních firem. Jedná se o nizozemského producenta lepidel BISON, německé firmy UHU či japonské firmy ALTECO. Na český trh dodáváme i řadu vlastních lepidel SAMSON.

Sezónní dárkové zboží

Třetí oblastí prodeje je tzv. sezónní zboží, jako jsou dekorace, aromaterapie či lampové oleje. Svůj sortiment každoročně doplňujeme o další skupiny žádaných produktů vhodných pro naše obchodní partnery. 

Takto bohatý výběr řadí firmu Z - TRADE mezi české obchodníky s nejširší sortimentní nabídkou v těchto oblastech.

Autodoprava

V období mimo sezónu (únor až srpen) nabízíme volné kapacity v autodopravě třetím stranám.

Z - TRADE SK

Od roku 2011 působíme na slovenském trhu v zastoupení sesterské společnosti
Z - TRADE SK s. r. o.

Historie

Společnost Z - TRADE s. r. o., byla založena 10. března 1992 bratry Vladimírem, Zdeňkem a Zbyškem Zálišem. Činnost firmy navázala na asi roční působení fyzické osoby podnikající pod jménem Z-TRADE. Od samého počátku jsme se ve firmě zabývali především obchodní činností se zaměřením na zahraniční obchod. Spektrum obchodovaných komodit bylo zpočátku velice široké – od exportu piva, čerstvých vajec, živých kuřat a importu toaletního papíru, kosmetiky, oděvů především z blízkého Polska, až po import lepidel ze Singapuru, koupelnových doplňků a svíček z Nizozemí.

V průběhu několika let se vyprofilovalo několik komodit, u kterých byla obchodní činnost z různých důvodů úspěšnější než v jiných. Patřila sem již zmíněná lepidla a parafinové svíčky. V oblasti prodeje lepidel se firma brzy stala výhradním zástupcem singapurské firmy ALTECO, v prodeji svíček firma získala na začátku svého působení zastoupení silného zahraničního partnera – nizozemské firmy BOLSIUS.

V období nástupu zahraničních sítí na český trh se firma stala poměrně záhy partnerem významných sítí např. OBI, GLOBUS, MAKRO, HORNBACH, INTERSPAR. V této době také začala firma vytvářet vlastní síť obchodních zástupců, která dnes pokrývá prakticky celé území české republiky. Doprava odběratelům a distribuce zboží do maloobchodů v celé ČR se stala důležitou součástí strategie firmy.

Do dnešní doby zůstává nosnou činností zejména obchod v oblasti svíček, lepidel a tmelů. V této souvislosti firma spolupracuje s řadou významných tuzemských a zahraničních výrobců. V oblasti obchodu se svícemi jsou to zejména německá firma KCB Interlight, belgická SPAAS, již zmíněná nizozemská firma BOLSIUS, americká YANKEE CANDLE, tuzemský KRAB atd. V oblasti prodeje lepidel spolupracujeme nadále s firmou ALTECO, německou firmou UHU a holandskou firmou BISON. Na důležitosti nabývá i prodej vlastní značky lepidel SAMSON. Třetí významnou oblastí prodeje tvoří tzv. sezónní zboží zahrnující nabídku vánočních a velikonočních dekorací, lampových olejů, vonných tyčinek, svícnů apod. Sortiment zboží je neustále doplňován o další skupiny žádaných výrobků.

Uživatel

Vše o nákupu

O firmě

Infomrace o využívaní webu

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací